Zwycięstwo ze srebranymi medalistami Mistrzostw Europy!
Dodane przez Zales dnia 17 grudzień 2008
news: zaproszenie_1.jpg Polscy badmintoniści pokonali reprezentację Anglii 3:2 w rewanżowym meczu towarzyskim rozegranym na warszawskiej hali "Arena Ursynów"...

Treść rozszerzona

Polscy badmintoniści pokonali reprezentację Anglii 3:2 w rewanżowym meczu towarzyskim rozegranym w warszawskiej hali "Arena Ursynów".
Pierwsze spotkanie odbyło się 6 listopada w angielskim Swindon i Polacy w mocno osłabionym składzie przegrali 0:5
Tym razem było zupełnie inaczej, gdyż w polskim zespole nie zabrakło najlepszych polskich zawodników, tj. Michała Łogosza, Robera Mateusiaka, czy Przemysława Wachy. Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród kibiców i licznie zasiedli na trybunach hali "Arena Ursynów" by obejrzeć najlepszych badmintonistów w Europie.
W pierwszym meczu spotkał się nasz najlepszy polski mikst (Robert Mateusiak/Nadieżdża Kostiuczyk) ze srebrnym medalistą IO z Aten i mistrzem Świata, Nathanem Robertsonem i Jennifer Wallwork. Mecz był bardzo wyrównany i stojący na bardzo wysokim poziomie zakończony zwycięstwem naszego miksta.
W kolejnych grach, a były nimi gry singlowe Przemysław Wacha zwyciężył Rajifa Ouusepha 21:13, 21:16, zaś Anna Narel uległa Helen Davies 11:21, 17:21, tak więc po 3 grach było 2:1 dla Polski.
Do pełni szczęścia i zrewanżowaniu się Anglikom brakowało już tylko jednego zwycięstwa. I tego zwycięstwa wszyscy byli  pewni, bowiem na kort wyszedł nasz eksportowy debel, 3 krotni brązowi medaliści Mistrzostw Europy, Michał Łogosz i Robert Mateusiak. Naprzeciwko siatki stanęli David Lindley i Christopher Langridge. Polacy wygrali pewnie 21:14, 21:15 i tym samym dali zwycięstwo "biało-czerwonym", bo prowadzili już 3:1, a do końca spotkania pozostała ostatnia gra, debel kobiet.
Naprzeciwko Małgorzaty Kurdelskiej i Agnieszki Wojtowskiej stanęły Gabrielle White i Jennifer Wallwark. Dla ciekawostki tylko dodam, że Gabrielle to srebrna medalistka Mistrzostw Świata Juniorów w grze mieszanej z przed 2 lat. Polki grały dobrze, ale w końcówkach setów nie wytrzymywały długich wymian i musiały uznać wyższość Angielek 18:21, 15:21.
Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a w kilku słowach podsumować spotkanie próbował Bohgdan Włostowski (sekretarz generalny Polskiego Związku Badmintona):
"Jak każdy sukces, tak i ten cieszy, chociaż był to mecz towarzyski. Jednak każda ze stron bardzo się do tego spotkania przyłożyła. Trenerzy naszego zespołu - Chińczyk Chen Gang i Koreańczyk Young Man Kima - są zadowoleni z formy swych podopiecznych, a trzeba wiedzieć, że jest to okres ciężkich zajęć. Świetnie zagrali Przemysław Wacha oraz Robert Mateusiak z Michałem Łogoszem".

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH SPOTKAŃ:

gra mieszana
Robert Mateusiak, Nadieżda Kostiuczyk - Natan Robertson, Jennifer Wallwork 24:22, 21:18
gra pojedyncza mężczyzn
Przemysław Wacha - Rajif Ouuseph 21:13, 21:16
gra pojedyncza kobiet
Anna Narel - Helen Davies 11:21, 17:21
gra podwójna mężczyzn
Robert Mateusiak, Michał Łogosz - David Lindley, Christopher Langridge 21:15, 21:14
gra podwójna kobiet
Agnieszka Wojtkowska, Małgorzata Kurdelska - Jennifer Wallwork, Gavrielle White 21:18, 21:15