Złoto dla Maćka Gomoła i Laury Gronkiewicz na turnieju Grand Prix Elity - II Memoriał Stefana Pawlukiewicza w Suchedniowie!
Dodane przez AG dnia 02 marzec 2020
Ze złotymi medalami wracają z Suchedniowa zawodnicy KS Masovia Płock - Laura Gronkiewicz i Maciej Gomoła, którzy pierwsze miejsce w grze mieszanej wywalczyli podczas turnieju Grand Prix Elity (II Memoriał Stefana Pawlukiewicza) rozgrywanego w ramach 16. Międzynarodowego Pucharu Gór Świętokrzyskich.
W samej tylko kategorii "Elita" wystartowało 70 zawodników i zawodniczek z całej Polski natomiast wszystkich zawodników było 217. Badmintoniści przyjechali z różnych zakątków Polski. Od Gdyni czy Gdańska poprzez Białystok, Przemyśl i na Jelenie Górze kończąc. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy obecność dużej liczby zawodników występujących na co dzień w klubach rywalizujących w naszej rodzimej "Lotto Ekstralidze".
Turniej był bardzo wymagający o czym mogą świadczyć minuty spędzone na korcie przez naszych zawodników. Maciek rozegrał 10 pojedynków spędzając na korcie ponad 5 godzin, natomiast jego klubowa koleżanka i partnerka mikstowa Laura zagrała 8 spotkań, co dało prawie 4 godziny gry na korcie. Zawodnicy KS Masovia Płock przez cały turniej prezentowali równą, bardzo wysoką dyspozycję.
W finale nasz mikst wygrał z doświadczoną parą Michał Walentek (BKS Kolejarz Częstochowa) / Magdalena Okupniak (AZSUM Łódź) - 21:17, 21:8.
Nie można zapomnieć o trzecim reprezentancie KS Masovia Płock, Michale Gomoła. Brat bliźniak Maćka po rozegraniu z urazem kostki 3 pojedynków kolejne mecze musiał oddać walkowerem, gdyż ból się nasilał i ryzyko związane z pogłębieniem urazu było zbyt duże. Teraz czeka zawodnika 3 tygodniowa przerwa od treningów, gdyż okazało się, że kostka jest skręcona i naderwane są więzadła stawu skokowego.
Michałowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na kort, a Maćkowi i Laurze jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięstwa w tak ważnej imprezie! :)

Images: Stefan1.jpgImages: Stefan2.jpgImages: Stefan3.jpgImages: Stefan4.jpg