ABMR
Dodane przez AG dnia 17 listopad 2015

14 listopada 2015 roku w Warszawie odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona, którego organizatorem była Akademia Badmintona Roberta Mateusiaka – olimpijczyka z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu; Mistrza Europy (2012) w grze mieszanej. Udział w zawodach wzięła ośmioosobowa reprezentacja Klubu Sportowego Masovia .Płoccy sportowcy motywowani obecnością polskiego mistrza rywalizację w turnieju zakończyli z doskonałym wynikiem. W sumie zdobyli osiem medali. I tak w kategorii juniora młodszego złoty medal w grze deblowej wywalczyli Maciej i Michał Gomoła, srebro – Miłosz Kaim, zaś brąz Kamil Sokołowski, obaj z partnerami z innych klubów. Także brązowy krążek wywalczył Mikołaj Jastrzębski w grze mieszanej. Równie dobrze nasi juniorzy młodsi spisali się w grze pojedynczej, zdobywając srebrny (Miłosz Kaim) i brązowy medal ( Maciej Gomoła). Doskonałą grą popisały się także młodziczki Masovii, Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska, które w grze deblowej wywalczyły srebrny medal. Rywalizację w grze pojedynczej Laura ukończyła z brązowym medalem. I wreszcie najmłodsi zawodnicy Krzysztof Krajewski i Jakub Czapski. Startując w kategorii młodzika młodszego z równie dużym zaangażowaniem, jak starsi koledzy, wywalczyli srebrny medal w grze deblowej. Jednak cenniejszy od medali dla młodych sportowców okazał się uścisk ręki wręczającego je mistrza i olimpijczyka – Roberta Mateusiaka.