Poniedziałek, 26 Październik 2020
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
ABMR
news: ABRM.jpg ABRM news: ABRM (2).jpg

2 kwietnia 2016 roku już po raz trzeci Akademia Badmintona polskiego mistrza Roberta Mateusiaka zorganizowała Ogólnopolski Turniej Badmintona w trzech kategoriach wiekowych. Stawką były punkty do rankingu krajowego PZBaD, będącego kwalifikacją do mistrzostw Polski.  Doskonale zaprezentowali się badmintoniści Klubu Sportowego Masovia, podopieczni  trenera Adama Załęskiego. Ostatecznie sportowe zmagania, które przeciągnęły się do późnych godzin wieczornych, zakończyli z dorobkiem ośmiu medali. Wśród młodziczek w grze deblowej najlepsze okazały się Olga Krzemińska i Laura Gronkiewicz, która jednocześnie zatriumfowała w grze pojedynczej. W kategorii juniora młodszego w grach pojedynczych srebrny medal wywalczył Maciej Gomoła, zaś brązowy Miłosz Kaim. Praktycznie bezkonkurencyjni okazali się także zawodnicy Masovii w grach podwójnych. W grze deblowej triumfowali Maciej i Michał Gomoła, a na drugim stopniu podium stanął Miłosz Kaim, który sukcesem podzielił się z partnerem z Przemyśla. Najcenniejsze medale za rywalizację mikstów płocczanie również podzielili pomiędzy siebie. Złoto przypadło Miłoszowi, a srebro Maciejowi. Obu zawodnikom partnerowały badmintonistki z Akademii Roberta Mateusiaka .

Warszaw Open

news: WarsawOpen.jpgCiągle w formie

W ostatni weekend w Warszawie rozegrany został trzeci Ogólnopolski Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych z cyklu Warsaw Open. Wzięła w nim udział również reprezentacja naszego klubu KS Masovia, która zdobyła łącznie sześć medali. W kategorii juniorów młodszych w grze pojedynczej drugie miejsce zajął Michał Gomoła zaś trzecie – Maciej Gomoła. W grze deblowej bracia uplasowali się na drugim miejscu, na niższym stopniu podium stanął Mikołaj Jastrzębski grający w parze z zawodnikiem Hubertusa. W grze mikstowej trzecie miejsce wywalczył Kamil Sokołowski z partnerką z Akademii Sportu Wrocław. W kategorii młodzików w grze podwójnej dziewcząt trzecie miejsce zajęły Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska.

POM

news: POM.JPGPłocka Olimpiada Młodzieży

4 marca 2016r. w Zespole Szkół Technicznych “70-tka” w Płocku rozegrany został finał Płockiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie. Zaskakujące okazało się zainteresowanie dyscypliną i ilość osób chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji. W sumie rozegrano blisko 150 bardzo zaciętych pojedynków. Świetnie zaprezentowali się nasi zawodnicy, którzy zdobyli łącznie osiem medali. I tak w kategorii Szkoły Podstawowe, klasy 3-4 złoty medal wywalczył Aleksander Gomoła , klasy 5-6 Jakub Czapski, zaś srebro zdobył Szymon Bromka. Wśród młodzieży  gimnazjalnej z dziewcząt najlepsza okazała się Laura Gronkiewicz , chłopców – Mikołaj Jastrzębski. Komplet medali wywalczyli także nasi zawodnicy KS Masovia w kategorii chłopców szkół ponad gimnazjalnych. Złoto zdobył Maciej Gomoła, srebro Michał Gomoła i brąz Kamil Sokołowski. Medale i puchary zwycięzcy odbierali z rąk Wojciecha Jankowskiego – polskiego wioślarza , trzykrotnego olimpijczyka, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski i Świata.

Mistrzostwa Polski Drużyn Mieszanych

Images: DMPDM.jpgW miniony weekend w Żyrakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w dwóch kategoriach wiekowych junior młodszy i młodzik młodszy. W juniorach młodszych w drużynie MAZOWIECKIE II u boku naszych zawodników Miłosza Kaim i Braci Gomoła stanęły dziewczęta z Akademii Badmintona Roberta Mateusiaka Olga Miksza i Ida Wiśniewska.
Niewiele zabrakło do podium . Mecz o trzecie miejsce z druzyną z Podkarpacia zakończył się wynikiem 3 : 2. Ostatecznie grupa MAZOWIECKIE II uplasowała się na IV miejscu w Polsce!

ABMR

Images: ABRM.jpgMedalowa  sobota

W sobotę 20 lutego 2016 roku w Warszawie odbył się drugi z kolei Ogólnopolski Turniej Badmintona organizowany przez Akademię Roberta Mateusiaka – polskiego olimpijczyka i Mistrza Europy w grze mieszanej. Młodzi sportowcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: juniorów młodszych, młodzików i młodzików młodszych. W turnieju udział wzięli także podopieczni trenera Adama Załęskiego z Klubu Sportowego Masovia. Płoccy badmintoniści motywowani obecnością polskiego mistrza rywalizację zakończyli z dorobkiem siedmiu medali. W kategorii młodzików w grze podwójnej dziewcząt III miejsce zajęły Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska, która jednocześnie w parze z Kacprem Linke z Klubu Akro-Bad Warszawa zajęli II miejsce w grze mieszanej. Natomiast w kategorii juniorów młodszych w grze pojedynczej równorzędne trzecie miejsce zajęli Miłosz Kaim i Maciej Gomoła. W grach podwójnych zawodnicy KS Masovia okazali się bezkonkurencyjni. Triumfowali Maciej Gomoła i Michał Gomoła, drugie miejsce zajął Miłosz Kaim w parze z Norbertem Świerk z Klubu UKS Aktywna Piątka Przemyśl. Trzecie miejsce zajęli także płoccy badmintoniści Kamil Sokołowski i Mikołaj Jastrzębski. Równie dobrze zawodnicy Masovii spisali się w grach mieszanych. Miejsce II zajął Miłosz Kaim w parze z Idą Wiśniewską z ABRM Warszawa. Miejsce III równorzędnie zajęli Maciej Gomoła z Olgą Mikszą z ABRM Warszawa oraz Michał Gomoła z Anetą Gadomską z Akro-Bad Warszawa. Wszystkie punkty zdobyte przez młodych, płockich sportowców w czasie turnieju zaliczane są do ogólnej klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona
Treningi

 

news: lotka.jpg

Klub Sportowy Masovia pragnie zaprosić wszystkich chętnych, dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w zajęciach sekcji badmintona. . Szczegóły  klub@ksmasovia.pl lub pod numerem telefonu 693173681

POKAZY
news: POKAZY.png
MP

news: 20151220_192646.jpg

Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski !!!

W Głubczycach 19-20 grudnia na hali ZOKiS odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Badmintonie. Płocki Klub Masovia przystąpił do turnieju wystawiając dwie drużyny: juniorów młodszych i młodzików młodszych. Zmagania na hali trwały dwa dni i przyniosły sporo emocji. Płoccy podopieczni trenera Adama Załęskiego wykazali się dużą determinacją i zaangażowaniem. Znakomicie wystąpiła drużyna juniorów młodszych w składzie: Miłosz Kaim, Kamil Sokołowski oraz Michał i Maciej Gomoła, którzy ostatecznie wywalczyli brązowy medal. Jest to pierwszy medal tych zawodników na turnieju rangi mistrzowskiej. Gratulacje!!!

 

Images: DMP (2).jpg

 

 

ABMR
news: 20151114_173707.jpg

14 listopada 2015 roku w Warszawie odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona, którego organizatorem była Akademia Badmintona Roberta Mateusiaka – olimpijczyka z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu; Mistrza Europy (2012) w grze mieszanej. Udział w zawodach wzięła ośmioosobowa reprezentacja Klubu Sportowego Masovia .Płoccy sportowcy motywowani obecnością polskiego mistrza rywalizację w turnieju zakończyli z doskonałym wynikiem. W sumie zdobyli osiem medali. I tak w kategorii juniora młodszego złoty medal w grze deblowej wywalczyli Maciej i Michał Gomoła, srebro – Miłosz Kaim, zaś brąz Kamil Sokołowski, obaj z partnerami z innych klubów. Także brązowy krążek wywalczył Mikołaj Jastrzębski w grze mieszanej. Równie dobrze nasi juniorzy młodsi spisali się w grze pojedynczej, zdobywając srebrny (Miłosz Kaim) i brązowy medal ( Maciej Gomoła). Doskonałą grą popisały się także młodziczki Masovii, Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska, które w grze deblowej wywalczyły srebrny medal. Rywalizację w grze pojedynczej Laura ukończyła z brązowym medalem. I wreszcie najmłodsi zawodnicy Krzysztof Krajewski i Jakub Czapski. Startując w kategorii młodzika młodszego z równie dużym zaangażowaniem, jak starsi koledzy, wywalczyli srebrny medal w grze deblowej. Jednak cenniejszy od medali dla młodych sportowców okazał się uścisk ręki wręczającego je mistrza i olimpijczyka – Roberta Mateusiaka.
news: 20151114_183158.jpgnews: 20151114_190054.jpg
Puchar Kujaw
news: Puchar Kujaw.jpgPUCHAR KUJAW
10 października w Solcu Kujawskim odbył się IV Ogólnopolski Turniej Badmintona o Puchar Kujaw. Udział w nim wzięła reprezentacja Klubu Sportowego Masovia: Krzysztof Krajewski, Laura Gronkiewicz, Kamil Sokołowski, Mikołaj Jastrzębski oraz Maciej i Michał Gomoła. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych do 13, 15 i do 17 lat. „Na medal” spisali się juniorzy młodsi. Zawodnicy trenera Adama Załęskiego w swojej kategorii wiekowej wygrali praktycznie wszystko co było do zdobycia. W grze pojedynczej mężczyzn zajęli całe podium. Na pierwszym stopniu stanął Maciek Gomoła, a tuż za nim na drugim jego brat Michal Gomoła. Trzeci stopien zajęli wspólnie Kamil Sokołowski i Mikołaj Jastrzębski. W grze podwójnej płoccy badmintoniści również okazali się bezkonkurencyjni. Turniej wygrali bracia Gomoła, którzy w finale pokonali kolegów z Klubu – parę Sokołowski – Jastrzębski. Doskonale spisała się także młodziczka KS Masovii. Laura Gronkiewicz w grze pojedynczej zaciętą rywalizację zakończyła na trzecim miejscu. Kolejny start naszych zawodników już za 24 października na Międzynarodowym Turnieju Mazovia Cup.
news: Puchar Kujaw (2).jpg
Warsaw Open

news: 12095057_309952299175539_6906590105261281246_o.jpg WARSZAW OPEN

W dniu 4 października reprezentacja Klubu Sportowego Masovia Płock wzięła udział w ogólnopolskim turnieju badmintona wchodzącego w skład rocznej XXVII edycji „Harcownik Warsaw Open”. Grupa zawodników w składzie: Olga Krzemińska, Laura Gronkiewicz, Miłosz Kaim, Mikołaj Jastrzębski oraz Maciek i Michał Gomoła na co dzień trenująca pod okiem trenera Adama Załęskiego i tym razem zakończyła rywalizację z bardzo dobrymi wynikami.
W kategorii młodzików
1. Laura Gronkiewicz (singiel ) - IV-VI miejsce
2. Olga Krzemińska (mikst) – IV miejse (w parze z Kacprem Linke)
3. Gronkiewicz/Krzemińska (debel) – IV miejsce

W kategorii juniorów młodszych:
1. Michał Gomoła/Maciej Gomoła (debel) – I miejsce
2. Miłosz Kaim (singiel) – III miejsce, I miejsce (mikst z Anetą Gadomską)
3. Maciej Gomoła (singiel) – V miejsce
4. Mikołaj Jastrzębski (debel) – IV miejsce z Mikołajem Jóźwiakiem

Wspierają nas

Polecamy