MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
Inauguracja rozgrywek 2. ligi badmintona.
Od 2 zwycięstw rozpoczęła drużyna KS Masovia Płock zmagania w 2. lidze badmintona. Pierwsze mecze odbyły się w Warszawie, a przeciwnikami naszych zawodników były drużyny ABRM 3 Warszawa oraz Malownicza Team. Z drużyną ABRM wygraliśmy 5:2, natomiast z Malowniczą Team 7:0. W pierwszy meczu 3 pojedynki kończyły się w 3 setach, co świadczy o dość wyrównanym przebiegu tego spotkania. Drużyna ABRM 3 Warszawa składająca się z młodych, obiecujących zawodników zaprezentowała się z dobrej strony, ale pewne zycięstwa pary deblowej Michał Gomoła/ Maciej Gomoła i singla Laury Gronkiewicz przepieczętowały zwycięstwo nad tą drużyną. W drugim pojedynku z drużyną Malownicza Team zawodnicy z Płocka zachowali więcej koncentracji i wygrali pewnie 7:0. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Laura Gronkiewicz, która po dramatycznym pojedynku pokonała jedną z czołowych zawodniczek w Polsce - Anetę Gadomską. W tym miejscu warto podkreślić powrót po ponad 10 latach do drużyny z Płocka jednej z najbardziej utytułowanch zawodniczek w historii polskiego badmintona - Moniki Bieńkowskiej. Z Moniką w składzie możemy realnie myśleć o kolejnych awansach w hierarchii ligowej. Jeszcze raz chcielibyśmy jej podziękować za podjęcie decyzji o powrocie do naszej drużyny i chęć odbudowy płockiego badmintona w rozgrywkach ligowych. Badmintoniści KS Masovia Płock zrobili krok w stronę awansu do pierwszej ligi, a następna runda odbędzie się w styczniu. Szczegóły niebawem. Dodamy tylko, że w 2. lidze występują aż 24 drużyny, a awansują tylko dwie. Liczymy na kolejne dobre występy naszych badmintonistów i wierzymy, że w tym sezonie uda im się awansować do pierwszej ligi.