UKS 70
Losowa Fotka
Masovia Junior Cup
news: 20161015_170641.jpgMasovia Junior Cup

W dniach 14 – 16 października 2016 roku w Zielonce koło Warszawy rozegrany został już po raz szesnasty turniej badmintona Mazovia Junior Cup Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza. Wzięło w nich udział blisko 350 młodych zawodników. Najlepsi badmintoniści naszego kraju oraz Białorusi, Ukrainy i Niemiec rywalizowali o miejsce na podium w pięciu kategoriach wiekowych. Posypały się medale dla Klubu Sportowego Masovia Płock. W tych prestiżowych zawodach wystartowała liczna reprezentacja naszego Klubu w składzie: Miłosz Kaim, Maciej i Michał Gomoła, Kamil Sokołowski, Laura Gronkiewicz, Olga Krzemińska, Mikołaj Jastrzębski, Krzysztof Krajewski i Jakub Czapski. Podopieczni trenera Adama Załęskiego startowali w grach singlowych, deblowych i mieszanych. W sumie wywalczyli siedem medali. Doskonale spisali się juniorzy U- 19. Dwa złote medale stały się udziałem Miłosza Kaim, który triumfował w grze pojedynczej i mieszanej w parze z badmintonistką z innego Klubu. Srebro przypadło Michałowi Gomoła, który wraz z bratem Maciejem wywalczył także krążek tego samego koloru w grze deblowej. Dwa brązowe medale zdobył Kamil Sokołowski w grze singlowej i mieszanej również z partnerką z innego Klubu. W kategorii U – 15 doskonale spisały się dziewczęta. Laura i Olga grające grę podwójną rywalizację zakończyły z brązowym medalem. Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony, rozgrywając zacięte pojedynki na bardzo wysokim poziomie, walcząc do ostatniej lotki meczowej i zdobywając cenne doświadczenie sportowe. Cieszą dobre wyniki oraz sportowa postawa naszych zawodników w tak prestiżowych zawodach.