środa, 10 Sierpnia 2022
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
preferowany kontakt e-mail: klub@ksmasovia.pl

Kończymy sezon i zaczynamy upragnione wakacje!
W czwartek odbył się ostatni trening w właśnie zakończonym roku szkolnym 2021/2022. Było dużo zabawy, losowaliśmy pary deblowe (starszy/młodszy) i po każdym rozegranym secie dodawaliśmy punkty do rankingu. Oczywiście punkty nie były najważniejsze, tylko dobra zabawa i integracja dwóch grup, ale mimo wszystko system ten wprowadził trochę rywalizacji. :)

Treningi w Płocku wznowimy na początku września, ale to nie znaczy, że do tego czasu rakiety chowamy do szafy. O nie, nie. :)
Już 1 sierpnia wyjeżdżamy na obóz badmintonowy do Straszęcina, który współorganizujemy z zaprzyjaźnionym klubem - UKS Unia Bieruń. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ilość chętnych na wyjazd z naszego klubu (16 osób). Jestem przekonany, że każdy z tych zawodników po tych 7 dniach treningów podniesie
swoje umiejętności, a co najważniejsze, spędzi miło czas i wróci do Płocka zmotywowany do treningów w klubie.

Stopniowo, krok po kroku, rozbudowujemy klub, mamy coraz więcej uczestników (3 grupy treningowe), ale również zdajemy sobie sprawę, że bez wsparcia finansowego i rozszerzenia działalności
sportowej w innych miejscach (szkołach) możemy dojść do sytuacji, w której natrafimy na wyczerpanie naszych obecnych możliwości, nazwijmy to, organizacyjnych, co będzie skutkowało nie przyjmowaniem nowych, chętnych dzieci. Tego z pewnością chcielibyśmy uniknąć.
Naszym celem jest tworzenie grup treningowych w innych miejscach Płocka, tak, aby coraz więcej dzieci trafiało do badmintona, a finalnie do naszego klubu. Do tego oczywiście potrzebne są pieniądze, ale również sami trenerzy, którzy będą te grupy tworzyć i prowadzić, oraz przychylne środowisko.

Od września oczywiście będziemy chcieli wyjeżdżać na zawody sportowe, co tak naprawdę jest niezbędnym elementem rywalizacji sportowej. Jak pokazały dotychczasowe wyjazdy,
rodzice bardzo chętnie angażują się w takie zadania, co oczywiście bardzo cieszy.

W tym miejscu chciałbym pogratulować wszystkim zawodnikom z naszego klubu, którzy zdobywali medale na różnych turniejach w różnych kategoriach wiekowych.

Chciałbym również podziękować osobom, które są najbliżej klubu i bez których funkcjonowanie KS Masovia Płock byłoby niemożliwe.

Podziękowania ślę przede wszystkim Magdzie Gronkiewicz, która jest na każdym treningu i dodatkowo musi ogarniać te papiery, faktury, rozliczenia, wnioski. Cieszę się, że znajduje na to wszystko czas.
Podziękowania należą się również Michałowi i Maćkowi Gomole, którzy również zawsze są na treningu i zawsze chętni do pomocy. Nigdy mi nie odmówili, chociaż czasami z ustalonych 20 minut nagrywania lotek, robi się 30. Ale mam nadzieję, że to rozumieją. ;)
Po raz kolejny chcę podziękować Piotrowi Jagackiemu, który zafundował wszystkim zawodniczkom i zawodnikom klubu piękne koszulki. Dziękuję Ci Piotrek za wczorajszą
rozmowę telefoniczną, naprawdę sprawiłeś mi przyjemność tymi słowami.
Dziękuję również Jarkowi Łoskotowi, który organizuje treningi w ZST "70" w Płocku i który zawsze serdecznie nas zaprasza na treningi do siebie. Bardzo często w weekendy z tego zaproszenia korzystaliśmy, za co serdecznie dziękujemy.

Udanych wakacji dla wszystkich sympatyków badmintona! Bądźcie ostrożni i widzimy się we wrześniu.

Pozdrawiam,
Adam Załęski
I miejsce Mai Jagackiej i Wojtka Kamińskiego podczas Ogólnopolskiego Turnieju Dzieci!
8 zawodników z naszego klubu pojechało do Zielonki na Ogólnopolski Turniej Dzieci. Dla większości z nich był to pierwszy tego typu wyjazd na zawody sportowe.
Było widać bardzo dużo stresu i niepewności na początku turnieju u naszych młodych zawodników, ale z każdym kolejnym pojedynkiem było coraz lepiej. Główny cel, czyli zbieranie doświadczenia, ogrywanie się na zawodach i rywalizacja z zawodnikami z innych klubów, został osiągnięty. Młodzi badmintoniści z Płocka dość szybko adaptowali się do warunków turniejowych. Bardzo dobrze poradzili sobie ze stresem i z każdym kolejnym meczem prezentowali się coraz lepiej.
Złote medale do Płocka przywiozła Maja Jagacka oraz Wojtek Kamiński, którzy w swojej kategorii wiekowej zajęli pierwsze miejsce. Poza medalami wygrali również rakiety, co napewno ucieszyło tych młodych adeptów badmintona.
Reszta zawodników zaprezentowała się również świetnie. Warto nadmienić, że w finale "drabinki z jedną porażką" w swojej kategorii wiekowej spotkał się Garbyś Piskorski i Kacper Kosz, oraz Zuzia Więcek z Sadrą Witkowską. Rundę wcześniej 3 setowy pojedynek rozegrali Gabryś z Leonem Burdą, co świadczy o ciekawej rywalizacji sportowej wewnątrz naszego klubu. W  turnieju wziął jeszcze udział Alek Krynicki, ale po dwóch przegranych meczach odpadł z zawodów.
Wszyscy nasi zawodnicy walczyli do ostatniej lotki, a cieszy dodatkowo fakt, że były końcówki setów, w którym badmintoniści z Płocka zachowywali "zimną krew" i zwyciężali
w tych nerwowych fragmentach meczów. Dużo pojedynków było 3 setowych, co świadczy o wyrównawym poziomie zawodów.
W tym miejscu chciałbym podziękować zawodnikom za walkę i pogratulować osiągniętych wyników. Dziękuję również rodzicom, którzy zaangażowali się dowożąc dzieci na ten turniej.
Dzięki Adam Kosz za pomoc w "coachingu" :) Troszkę tych meczy rozegraliśmy. Do zobaczenia następnym razem.
Więcej zdjęć -------> https://www.facebook.com/profile.php?id=100063627935578

Images: Rodzina+1.jpg


Images: Rodzina+2.jpg


Images: Rodzina+3.jpg


Przywozimy złote i srebrne medale z Mistrzostw Polski Seniorów! 🏸🏸💪💪🥇🥇🥈🥈
W dniach 3-5 czerwca 2022 roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie odbyły się 43. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów. Były to bardzo udane zawody dla naszych zawodników, którzy łącznie ze słonecznego Władysławowa przywieźli 6 medali! 💪💪🏸🏸
Magdalena Koba - 🥇 w grze podwójnej (w parze z Dorotą Grzejdak) i 🥇 w grze mieszanej (w parze z Krzysztofem Walendą)
Adam Załęski - 🥇w grze pojedynczej
Monika Bieńkowska - 🥈w grze mieszanej (Urszulą Zielińską) i 🥈w grze podwójnej (w parze z Adamem Koszem)
Adam Kosz - 🥈w grze mieszanej
Łącznie nasi zawodnicy w te 3 dni trwania zawodów rozegrali 22 pojedynki, w których tylko 3 razy schodzili z boiska jako pokonani.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a liczba uczestników (ponad 250 osób) świadczy o dużym zainteresowaniu turniejem.
W tym miejscu chciałbym podziękować jeszcze raz naszym najwierniejszym kibicom - Monika, Nikola i Kacper Kosz. Byli na każdym naszym meczu gorąco nam kibicując. Dodatkowe podziękowania należą się Nikoli, dzięki której mamy ten turniej uwieczniony na „kliszy”. 📸📸😉😉
Te sukcesy byłyby niemożliwe gdyby nie wsparcie naszego klubu, bo dzięki niemu mamy gdzie, z kim i czym trenować. 💪🏸😉
Ze swojej strony chciałbym jeszcze napisać słowa otuchy i wsparcia dla mojego finałowego przeciwnika, kolegi - Kuby Janaszka, który przez kontuzję kolana nie mógł dokończyć pojedynku. Trzymaj się Kuba! Szybkiego powrotu do zdrowia Ci życzymy. 🏸🏸💪💪
Do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Więcej zdjęć na ----> (1) Klub Sportowy Masovia | Facebook

Images: COSOPO Cetniewo.jpg

Images: COSOPO Cetniewo2.jpg
Dzień Dziecka w naszym klubie! :)
Było dużo radości, uśmiechu, zabawy. Nieco rywalizacji i trochę słodkości - tak w skrócie można opisać Dzień Dziecka u nas w klubie. Stworzyliśmy podczas towarzyskiego mini-turnieju 20 rodzinnych par deblowych, co dla nas jest dużym zaskoczeniem i bardzo się z tego powodu cieszymy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy rodzicom i ich dzieciom za tak liczne przybycie i stworzenie rodzinnej, ciepłej atmosfery. Mamy nadzieję, że rozgrywki z Waszymi pociechami się podobały, a samo uczestnictwo w pojedynkach pozwoliło Wam bliżej poznać tę dyscyplinę i aktywnie spędzić czas z Waszymi dziećmi. Dla nas jest to bardzo jasny i czytelny sygnał, że takie spotkania mają ogromny sens i na pewno będziemy podobne eventy chcieli zorganizować. Mamy pewne przemyślenia dotyczące samych gier i pojedynków, które na pewno wprowadzimy następnym razem, co powinno dać jeszcze więcej rozrywki i zabawy. Do zobaczenia następnym razem. Pozdrawiamy!

Zdjęcia z wydarzenia są dostępne na naszym Facebooku --------------->https://www.facebook.com/profile.php?id=100063627935578
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.
Klub Sportowy Masovia Płock życzy sympatykom, działaczom, trenerom, zawodnikom i wszystkim związanym z tą wspaniałą dyscypliną sportową, zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.
W tych trudnych czasach życzę Wam, przede wszystkim pokoju. Żeby rakieta kojarzyła się tylko z tą badmintonową, ewentualnie tenisową, a "atak z tyłu" lub "ustaw się do obrony" był zwrotem używanym tylko na sportowych arenach...
Pokoju Kochani i spokoju.


Michał i Maciej Gomoła akademickimi wicemistrzami Polski!
W niedawno zakończonych finałach Akademickich Mistrzostw Polski, które zostały rozegrane w Łaziskach zawodnicy naszego klubu zdobyli srebrny medal, reprezentując uczelnie na której studiują, czyli Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie.
W finale warszawski AWF musiał uznać wyższość kolegów po fachu z Katowic, ulegając nieznacznie 4:2.
Michał z Maćkiem zaprezentowali się z bardzo dobrej strony wygrywając w decydujących fragmentach meczów swoje pojedynki. Przegrywali nieznacznie tylko z aktualnymi reprezentantami kraju. Może więc cieszyć fakt, że przy dużo mniejszej ilości treningów w porównaniu z kolegami będącymi w Kadrze Narodowej, Michał z Maćkiem są w stanie nawiązać z nimi równorzędną walkę. Maj i czerwiec są miesiącami, gdzie rozgrywane są w różnych kategoriach wiekowych Mistrzostwa Polski. Nie zabraknie na nich zawodników z naszego klubu. Trzymamy więc kciuki za dobre występy naszych badmintonistów i badmintonistek.
Szczegółowe wyniki AWF Warszawa dostępne są pod poniższym linkiem...
https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/team.aspx?id=FB19E4C5-43F1-48CE-93AC-3CDA66DBA859&team=13&fbclid=IwAR39TXmpp58UeMdbP_dT3KK91H3Bb28GGE0MZV1krHmhwd05YSseZnGLyDg

Images: AWF Warszawa2.jpgImages: AWF Warszawa1.jpg
Kolejny świetny występ Magdaleny Koby!
I znowu to zrobiła! Magdalena Koba ponownie nie miała sobie równych i wygrała w dwóch kategoriach turniej w Bieruniu! Stanęła na najwyższym stopniu podium w X Memoriale Pawła Gasza w grze podwójnej kobiet grając w parze z Dorotą Grzejdak (+45) i w grze mieszanej, gdzie jej partnerem był Krzysztof Walenda (+45)...

więcej informacji na naszym funpage'u -------------->
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063627935578
Dobry występ naszych zawodników w Sopocie!
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w Sopocie nasi zawodnicy podczas jednego z największych turniejów seniorskich w Polsce -
VIII Międzynarodowy Seniorski Turniej Badmintona Bayjonn Cup, który odbył się 5-6 lutego.

Końcowe wyniki naszych zawodników:
Gra mieszana: Magdalena Koba (KS Masovia Płock) / Krzysztof Walenda (MKS Garwolin)  - I miejsce
Gra podwójna kobiet: Magdalena Koba (KS Masovia Płock) / Dorota Danielak (KKS Ruch Piotrków Trybunalski) - II miejsce
Gra pojedyncza mężczyzn: Adam Kosz (KS Masovia Płock) - II miejsce
Gra podwójna mężczyzn: Adam Kosz / Adam Załęski (KS Masovia Płock) - I miejsce
Ogłaszamy nabór uzupełniający dla dzieci z klas I-III.
Chcesz spróbować swoich sił w najszybszej dyscyplinie sportowej na Świecie? Klub Sportowy Masovia Płock ogłasza nabór uzupełniający do sekcji badmintona. Nabór skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych (I-III klasa). Korzyści płynących z gry w badmintona jest bardzo wiele, więc zachęcamy wszystkich chętnych do kontaktu z nami w celu ustalenia szczegółów treningów.
Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego w nowym roku!:)
Wczoraj odbył się ostatni trening w tym roku. Klub przygotował dla zawodników drobne upominki. Trening miał formę mini-turnieju, więc było dużo zabawy i radości. Dziękujemy Wam wszystkim za spędzony wspólny rok. Klub się rozrasta i jest nas coraz więcej, co niewątpliwie jest powodem do dumy i zadowolenia. Życzymy Wam i Waszym Rodzicom zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w nowym roku. Widzimy się na kortach już 4 stycznia 2022. Trzymajcie się. 🙂
Turniej "Aktywni Razem"
W dniu 13 listopada 2021 r. odbyły się zawody z cyklu turniejów "Aktywni Razem". Cykl ten jest współfinansowany przez Urząd Miasta Płocka i odbywa się już od kilku lat. Były nagrody, była rywalizacja, była walka, ale również uśmiech na twarzach uczestników i dobra zabawa, co jest niewątlpiwie najważniejsze.
Wyniki:
Chłopcy (U-13)
1. Bartosz Zasada
2. Jeremiasz Jagła
3. Bartosz Szymański

Chłopcy (U-9/11)
1. Leon Burda
2. Wojciech Kamiński
3. Jarosław Majchrzak

Dziewczęta (U-11)
1. Zuzanna Więcek
2. Anna Majchrzak
3. Milena Romanowska

Wszystkich uczestnikom gratulujemy i do zobaczenia na kolejnych zawodach. :)

Link do galerii zdjęć --------------------------> https://www.facebook.com/photo?fbid=325549546242641&set=pcb.325552189575710


Wspierają nas

Polecamy