Niedziela, 29 Listopad 2020
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
preferowany kontakt e-mail: klub@ksmasovia.pl

3 złote medale na turnieju - WWL Badminton Yonex Cup 2020
Z 3 medalami z Zielonki wracają nasi zawodnicy z Turnieju Seniorów WWL Badminton Yonex Cup 2020. W grze mieszanej brązowy medal wywalczyła Magdalena Koba ze swoim parnterem - Krzysztofem Walendą, natomiast złoto w grze podwójnej zdobyli Adam Załęski i Adam Kosz. Ten pierwszy do swojego dorobku dodał jeszcze złoty krążek w grze pojedynczej. Na turnieju panowała świętna atmosfera, a w całych zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników z całej Polski. Teraz zawodnicy naszego klubu szykują się do inauguracji rozgrywek 2 ligi. Naszymi przeciwnikami w piątkowe popołudnie będą zawodnicy ABRM 3 Warszawa (godz. 16:00) oraz Malownicza Team (godz. 18:00). Naszym celem jest awans do pierwszej ligi, więc trzymajcie mocno kciuki. :)

Skład KS Masovia Płock na I rundę rozgrywek II ligi:
1. Monika Bieńkowska
2. Laura Gronkiewicz
3. Michał Gomoła
4. Maciej Gomoła
5. Adam Kosz
6. Adam Załęski

Images: MarekRosa2.jpg

Images: MarekRosa1.jpg
Drugi turniej z cyklu - AKTYWNI RAZEM
W dniu 7 listopada został rozegrany drugi turniej z cyklu zawodów rodzinnych - "Aktywni razem" organizowanych przez nasz klub przy ogromnym wsparciu Urzędu Miasta Płocka. Ze względu na panującą sytuację turniej miał charakter wewnętrzny, co jednak nie przeszkodziło w zdrowej rywalizacji i dobrej zabawie. Przemyciliśmy jednego kibica, który aktywnie zagrzewał do walki dzieci. ;) Na niektórych zdjęciach jest widoczny, a raczej widoczna. :) Wszystkie dzieci wyszły z uśmiechem na twarzy i przede wszystkim z nagrodami, co niewątpliwie jest sukcesem organizatora. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie w tych trudnych czasach. Kciuk w górę dla Urzędu Miasta Płocka. Dzięki! :)
Poniżej przedstawiamy zwycięzców poszczególnych kategorii:

DZIECI (chłopcy):
1. Leon Burda
2. Alek Krynicki
3. Wojtek Kamiński
4. Oliwier Eska

MŁODZICY (dziewczęta):
1. Zuzanna Więcek
2. Sandra Witkowska
3. Anna Majchrzak
4. Sofia Hemid (grała w starszej grupie)

MŁODZICY (chłopcy):
1. Maciej Sępiak
2. Antek Zgorzelski
3. Karol Gawliński
4. Jarosław Majchrzak

Images: Chilli1.jpg

Images: Chilli2.jpg

Images: Chilli3.jpg

Images: Chilli4.jpg


Turniej - "Aktywni Razem"
W dniu 24 października został rozegrany jeden z turniejów cyklu zawodów rodzinnych - "Aktywni razem" organizowanych przez nasz klub przy ogromnym wsparciu Urzędu Miasta Płocka. W zawodach wzięło udział prawie 40 zawodników, co w obecnej sytuacji pandemicznej może cieszyć. Oczywiście zawody odbyły się z zachowaniem restrykcji sanitarnych. Na turnieju panowała świetna atmosfera, gdzie dzieci świetnie się bawiły rywalizując w duchu fair-play. Dziękujemy za przybycie na zawody naszych przyjaciół z Sierpca - Klub UKS Serw Sierpc oraz dzieci z Brudzenia Dużego. Poniżej przedstawiamy zwycięzców poszczególnych kategorii:

ŻACY (dziewczęta):
1. Zuzanna Zielińska
2. Barbara Perzyńska
3. Gabriela Falińska

ŻACY (chłopcy):
1. Leon Burda
2. Wojciech Kamiński
3. Marcel Marszałek

DZIECI (dziewczęta):
1. Anna Majchrzak
2. Helena Kurzyńska
3. Sandra Witkowska

DZIECI (chłopcy):
1. Maksymilian Żmijewski
2. Antoni Zgorzelski
3. Piotr Kijewski

MŁODZICY (dziewczęta):
1. Julia Trębińska
2. Maria Kędzierska
3. Oliwia Krześniak

MŁODZICY (chłopcy):
1. Kajetan Żmijewski
2. Bartosz Szymański
3. Jeremiasz Jagła

Dziękujemy wszystkim uczęstnikom i gratulujemy zwycięzcom. Do zobaczenia na kolenych zawodach z tego cyklu. Niebawem informacje o kolejnych zawodach. Pozdrawiamy.

Images: pandemia.jpg
Images: pandemia 2.jpg
Images: pandemia 3.jpg
Images: pandemia 4.jpg
Images: pandemia 5.jpg

Ogłaszamy nabór do sekcji badmintona!
Chcesz spróbować swoich sił w najszybszej dyscyplinie sportowej na Świecie? Klub Sportowy Masovia Płock ogłasza nabór do sekcji badmintona. Nabór skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych (I-VIII klasa). Korzyści płynących z gry w badmintona jest bardzo wiele, więc zachęcamy wszystkich chętnych do kontaktu z nami w celu ustalenia szczegółów treningów.
Jednocześnie zachęcamy osoby dorosłe do spróbowania swoich sił na korcie badmintonowym i wzięcia udziału w zajęciach dla amatorów organizowanych przez KS Masovia Płock. W razie pytań, proszę dzwońcie...
W sprawie sekcji dla dzieci - 609457227
W sprawie sekcji dla dorosłych - 889141560

Pozdrawiamy i widzimy się na korcie :)

Images: zajecia.png
Przywozimy do Płocka 3 złote i 1 srebrny medal z Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się w Sianowie!
Znakomity wynik osiągnęli zawodnicy naszego Klubu, którzy podczas 41. Mistrzostw Polski Seniorów w Sianowie zdobyli 3 złote i 1 srebrny medal! Magdalena Koba wraz ze swoim partnerem do gry mieszanej (Krzysztof Walenda - MKS Garwolin) zwyciężyli w kategorii +45, oraz zajęła drugie miejsce grając w parze z Eweliną Brachą. Adam Kosz wraz z Moniką Bieńkowską wygrali miksta w kategorii +40. Jeszcze jeden złoty medal dołożyła Monika grając w parze z zawodniczką gospodarzy, Dorotą Grzejdak. Zawodnicy naszego Klubu zdominowali gry w swoich kategoriach o czym świadczą poszczególne wyniki w drodze do finałów, które można prześledzić pod poniższym linkiem...
---> https://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament?id=9985C2A8-7982-4E37-AFE9-F5347C14C5ED
Warto podreślić, że mimo pandemii i terminu wakacyjnego na Mistrzostwach Polski wystartowało bardzo dużo zawodników i zawodniczek (200). Jeszcze raz gratulujemy medali i czekamy z niecierpliwością na kolejne Mistrzostwa Polski, tym razem w kategorii Elita, Juniorów oraz Młodzieżowców.

Images: MPS2020(2).jpg

Images: MPS2020(3).jpg

Images: MPS2020(5).jpg

Images: MPS2020(1).jpg

Images: MPS2020(4).jpg/

Treningi w wakacje.
Od 3 sierpnia 2020r. zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na treningi badmintona do Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku. Zajęcia odbywać się będą w te same dni i w tych samych godzinach co dotychczas. W razie pytań prosimy o kontakt.
W sprawie zajęć dla dorosłych (amatorów) - 889-141-560
W sprawie zajęć dla dzieci i młodzieży - 609-457-227

Images: zajecia.png
Wznawiamy treningi!
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że po przerwie spowodowanej pandemią wznawiamy treningi. Treningi dla początkujących dzieci będą odbywać się bez zmian (wtorek i środa) od godziny 18:00 do godziny 19:10 (skrócenie 20 minut wynikające z obostrzeń). Przypominam, że nie możemy korzystać z szatni, więc dzieci muszą być już przebrane na zajęcia. Do zobaczenia! :)
Adam Załęski powołany do sztabu trenerskich kadr młodzieżowych.
Miło nam poinformować, że nasz trener, Adam Załęski, został powołany przez Zarząd Polskiego Związku Badmintona do sztabu trenerskiego Kadry Narodowej Juniorów Młodszych. Trener z Płocka będzie miał za zadanie wyszukiwać najzdolniejszych zawodników w kraju do lat 17 i z nimi pracować na konsultacjach, turniejach i obozach. Życzymy trenerowi Adamowi Załęskiemu samych sukcesów i serdecznie gratulujemy.

Images: 0001.jpg

Złoto dla Maćka Gomoła i Laury Gronkiewicz na turnieju Grand Prix Elity - II Memoriał Stefana Pawlukiewicza w Suchedniowie!
Ze złotymi medalami wracają z Suchedniowa zawodnicy KS Masovia Płock - Laura Gronkiewicz i Maciej Gomoła, którzy pierwsze miejsce w grze mieszanej wywalczyli podczas turnieju Grand Prix Elity (II Memoriał Stefana Pawlukiewicza) rozgrywanego w ramach 16. Międzynarodowego Pucharu Gór Świętokrzyskich.
W samej tylko kategorii "Elita" wystartowało 70 zawodników i zawodniczek z całej Polski natomiast wszystkich zawodników było 217. Badmintoniści przyjechali z różnych zakątków Polski. Od Gdyni czy Gdańska poprzez Białystok, Przemyśl i na Jelenie Górze kończąc. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy obecność dużej liczby zawodników występujących na co dzień w klubach rywalizujących w naszej rodzimej "Lotto Ekstralidze".
Turniej był bardzo wymagający o czym mogą świadczyć minuty spędzone na korcie przez naszych zawodników. Maciek rozegrał 10 pojedynków spędzając na korcie ponad 5 godzin, natomiast jego klubowa koleżanka i partnerka mikstowa Laura zagrała 8 spotkań, co dało prawie 4 godziny gry na korcie. Zawodnicy KS Masovia Płock przez cały turniej prezentowali równą, bardzo wysoką dyspozycję.
W finale nasz mikst wygrał z doświadczoną parą Michał Walentek (BKS Kolejarz Częstochowa) / Magdalena Okupniak (AZSUM Łódź) - 21:17, 21:8.
Nie można zapomnieć o trzecim reprezentancie KS Masovia Płock, Michale Gomoła. Brat bliźniak Maćka po rozegraniu z urazem kostki 3 pojedynków kolejne mecze musiał oddać walkowerem, gdyż ból się nasilał i ryzyko związane z pogłębieniem urazu było zbyt duże. Teraz czeka zawodnika 3 tygodniowa przerwa od treningów, gdyż okazało się, że kostka jest skręcona i naderwane są więzadła stawu skokowego.
Michałowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na kort, a Maćkowi i Laurze jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięstwa w tak ważnej imprezie! :)

Images: Stefan1.jpgImages: Stefan2.jpgImages: Stefan3.jpgImages: Stefan4.jpg
III miejsce Laury Gronkiewicz w Zielonce w turnieju Grand Prix!
15 i 16 lutego do Zielonki zjechali najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całej Polski w kategorii junior (U-19) i młodzik (U-15). W turnieju Grand Prix, bo o takim tutaj mowa, wzięła udział zawodniczka KS Masovia Płock Laura Gronkiewicz, która zajęła III miejsce w grze pojedynczej w kategorii junior.
Po wygraniu wszystkich pojedynków w pierwszej fazie turnieju nasza zawodniczka w ćwierćfinale natrafiła na faworytkę turnieju, zawodniczkę z Suwałk - Anastasiya Khomich. Niestety pochodząca z Białorusi zawodniczka reprezentująca na co dzień klub SKB Suwałki musiała ze względu na uraz mecz z Laurą odpuścić. W półfinale na zawodniczkę z Płocka czekała bardzo groźna zawodniczka z Białegostoku - Aleksandra Radziszewska. Bo bardzo dobrej pierwszej odsłonie, gdzie Laura praktycznie przez całego seta prowadziła, końcówka należała jednak do badmintonistki Klubu Sportowego Hubal Białystok. Drugi set, mimo walki do samego końca Laura przegrała i tym samym zakończyła turniej na III miejscu. Badmintonistka z Płocka zagrała jeszcze w grze podwójnej w parze z Izabelą Kamola (UKS Badminton Stare Babice). Po dobrej grze ostatecznie Laura z Izą zajęły II miejsce w grupie i zakończyły zawody na pierwsze fazie turnieju. Gratulujemy i życzymy dalszych suksesow.

Images: Zielonka.jpg
Images: Zielonka2.jpg
Nabór uzupełniający!
Klub Sportowy Masovia Płock ogłasza nabór uzupełniający do sekcji badmintona. Nabór skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych (I-VIII klasa).
Jednocześnie zachęcamy osoby dorosłe do spróbowania swoich sił na korcie badmintonowym i wzięcia udziału w zajęciach dla amatorów organizowanych przez KS Masovia Płock. W razie pytań, proszę dzwońcie...
W sprawie sekcji dla dzieci - 609457227
W sprawie sekcji dla dorosłych - 889141560

Pozdrawiamy i widzimy się na korcie :)

Images: ump.jpg

Wspierają nas

Polecamy