Wtorek, 31 Maj 2016
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
preferowany kontakt e-mail: klub@ksmasovia.pl

Liga Młodzików
news: 2016MPLMB-Uczestnicy.JPG

Międzyszkolna Płocka Liga Młodzików Badmintona2016.

Finał Sezonu IX rozegrany.

20 maja 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Płocku rozegrany został finał IX edycji Międzyszkolnej Ligi Młodzików Badmintona. Wzięło w nim udział 40 zawodników z jedenastu szkół podstawowych. Mecze rozgrywano w czterech kategoriach wiekowych młodzików i dzieci. W rywalizacji chłopców zdecydowany prym wiedli zawodnicy naszego klubu. W finale kategorii młodzików mistrzem okazał się Jakub Czapski pokonując swojego klubowego kolegę Krzysztofa Krajewskiego. W walce o trzecie miejsce Mateusz Maślanka w trzech setach uległ zawodnikowi z Goleszyna. Równie zacięty okazał się mecz finałowy chłopców w młodszej kategorii. Ostatecznie mistrzostwo po trzysetowym pojedynku wywalczył Aleksander Gomoła.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!!!!!!!

 

 

news: 2016MPLMB-KMC.jpgnews: 2016MPLMB-KDC.jpg

Turniej
news: DSC_0006[1].JPG
23 kwietnia w podwarszawskiej Zielonce odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie. W rywalizacji z zawodnikami z województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego Klub Sportowy Masovia reprezentowała czwórka zawodników: Laura Gronkiewicz, Olga Krzemińska, Jakub Czapski oraz Krzysztof Krajewski. Bardzo dobry występ zanotowały dziewczęta, które w grze podwójnej zajęły drugie miejsce nieznacznie przegrywając w finale z zawodniczkami z Warszawy. W grze pojedynczej Laura i Olga dotarły do półfinału, co jest świetnym wynikiem w perspektywie zbliżających się Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w Suwałkach za 3 tygodnie. Blisko zwycięstwa w półfinale była Laura, która po emocjonującym pojedynku przegrała nieznacznie w 3 secie 21:19. Kuba z Krzyśkiem pojechali na Mistrzostwa jako młodzicy młodsi, czyli grali z zawodnikami starszymi od siebie o co najmniej 3 lata, więc zbierali cenne doświadczenie. Miłą niespodziankę sprawił Jakub, który w pierwszej rundzie wyeliminował zawodnika rozstawionego z numerem 3. Cieszymy się z sukcesów zawodników KS Masovia Płock i liczymy na więcej. :) Już za 2 tygodnie juniorzy młodsi pojadą na turniej Grand Prix Polski do Bierunia. Trzymajcie kciuki. :)

ABMR
news: ABRM.jpg ABRM news: ABRM (2).jpg

2 kwietnia 2016 roku już po raz trzeci Akademia Badmintona polskiego mistrza Roberta Mateusiaka zorganizowała Ogólnopolski Turniej Badmintona w trzech kategoriach wiekowych. Stawką były punkty do rankingu krajowego PZBaD, będącego kwalifikacją do mistrzostw Polski.  Doskonale zaprezentowali się badmintoniści Klubu Sportowego Masovia, podopieczni  trenera Adama Załęskiego. Ostatecznie sportowe zmagania, które przeciągnęły się do późnych godzin wieczornych, zakończyli z dorobkiem ośmiu medali. Wśród młodziczek w grze deblowej najlepsze okazały się Olga Krzemińska i Laura Gronkiewicz, która jednocześnie zatriumfowała w grze pojedynczej. W kategorii juniora młodszego w grach pojedynczych srebrny medal wywalczył Maciej Gomoła, zaś brązowy Miłosz Kaim. Praktycznie bezkonkurencyjni okazali się także zawodnicy Masovii w grach podwójnych. W grze deblowej triumfowali Maciej i Michał Gomoła, a na drugim stopniu podium stanął Miłosz Kaim, który sukcesem podzielił się z partnerem z Przemyśla. Najcenniejsze medale za rywalizację mikstów płocczanie również podzielili pomiędzy siebie. Złoto przypadło Miłoszowi, a srebro Maciejowi. Obu zawodnikom partnerowały badmintonistki z Akademii Roberta Mateusiaka .

Warszaw Open

news: WarsawOpen.jpgCiągle w formie

W ostatni weekend w Warszawie rozegrany został trzeci Ogólnopolski Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych z cyklu Warsaw Open. Wzięła w nim udział również reprezentacja naszego klubu KS Masovia, która zdobyła łącznie sześć medali. W kategorii juniorów młodszych w grze pojedynczej drugie miejsce zajął Michał Gomoła zaś trzecie – Maciej Gomoła. W grze deblowej bracia uplasowali się na drugim miejscu, na niższym stopniu podium stanął Mikołaj Jastrzębski grający w parze z zawodnikiem Hubertusa. W grze mikstowej trzecie miejsce wywalczył Kamil Sokołowski z partnerką z Akademii Sportu Wrocław. W kategorii młodzików w grze podwójnej dziewcząt trzecie miejsce zajęły Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska.

POM

news: POM.JPGPłocka Olimpiada Młodzieży

4 marca 2016r. w Zespole Szkół Technicznych “70-tka” w Płocku rozegrany został finał Płockiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie. Zaskakujące okazało się zainteresowanie dyscypliną i ilość osób chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji. W sumie rozegrano blisko 150 bardzo zaciętych pojedynków. Świetnie zaprezentowali się nasi zawodnicy, którzy zdobyli łącznie osiem medali. I tak w kategorii Szkoły Podstawowe, klasy 3-4 złoty medal wywalczył Aleksander Gomoła , klasy 5-6 Jakub Czapski, zaś srebro zdobył Szymon Bromka. Wśród młodzieży  gimnazjalnej z dziewcząt najlepsza okazała się Laura Gronkiewicz , chłopców – Mikołaj Jastrzębski. Komplet medali wywalczyli także nasi zawodnicy KS Masovia w kategorii chłopców szkół ponad gimnazjalnych. Złoto zdobył Maciej Gomoła, srebro Michał Gomoła i brąz Kamil Sokołowski. Medale i puchary zwycięzcy odbierali z rąk Wojciecha Jankowskiego – polskiego wioślarza , trzykrotnego olimpijczyka, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski i Świata.

Mistrzostwa Polski Drużyn Mieszanych

Images: DMPDM.jpgW miniony weekend w Żyrakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w dwóch kategoriach wiekowych junior młodszy i młodzik młodszy. W juniorach młodszych w drużynie MAZOWIECKIE II u boku naszych zawodników Miłosza Kaim i Braci Gomoła stanęły dziewczęta z Akademii Badmintona Roberta Mateusiaka Olga Miksza i Ida Wiśniewska.
Niewiele zabrakło do podium . Mecz o trzecie miejsce z druzyną z Podkarpacia zakończył się wynikiem 3 : 2. Ostatecznie grupa MAZOWIECKIE II uplasowała się na IV miejscu w Polsce!

ABMR

Images: ABRM.jpgMedalowa  sobota

W sobotę 20 lutego 2016 roku w Warszawie odbył się drugi z kolei Ogólnopolski Turniej Badmintona organizowany przez Akademię Roberta Mateusiaka – polskiego olimpijczyka i Mistrza Europy w grze mieszanej. Młodzi sportowcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: juniorów młodszych, młodzików i młodzików młodszych. W turnieju udział wzięli także podopieczni trenera Adama Załęskiego z Klubu Sportowego Masovia. Płoccy badmintoniści motywowani obecnością polskiego mistrza rywalizację zakończyli z dorobkiem siedmiu medali. W kategorii młodzików w grze podwójnej dziewcząt III miejsce zajęły Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska, która jednocześnie w parze z Kacprem Linke z Klubu Akro-Bad Warszawa zajęli II miejsce w grze mieszanej. Natomiast w kategorii juniorów młodszych w grze pojedynczej równorzędne trzecie miejsce zajęli Miłosz Kaim i Maciej Gomoła. W grach podwójnych zawodnicy KS Masovia okazali się bezkonkurencyjni. Triumfowali Maciej Gomoła i Michał Gomoła, drugie miejsce zajął Miłosz Kaim w parze z Norbertem Świerk z Klubu UKS Aktywna Piątka Przemyśl. Trzecie miejsce zajęli także płoccy badmintoniści Kamil Sokołowski i Mikołaj Jastrzębski. Równie dobrze zawodnicy Masovii spisali się w grach mieszanych. Miejsce II zajął Miłosz Kaim w parze z Idą Wiśniewską z ABRM Warszawa. Miejsce III równorzędnie zajęli Maciej Gomoła z Olgą Mikszą z ABRM Warszawa oraz Michał Gomoła z Anetą Gadomską z Akro-Bad Warszawa. Wszystkie punkty zdobyte przez młodych, płockich sportowców w czasie turnieju zaliczane są do ogólnej klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona
Treningi

 

news: lotka.jpg

Klub Sportowy Masovia pragnie zaprosić wszystkich chętnych, dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w zajęciach sekcji badmintona. . Szczegóły  klub@ksmasovia.pl lub pod numerem telefonu 693173681

POKAZY
news: POKAZY.png
MP

news: 20151220_192646.jpg

Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski !!!

W Głubczycach 19-20 grudnia na hali ZOKiS odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Badmintonie. Płocki Klub Masovia przystąpił do turnieju wystawiając dwie drużyny: juniorów młodszych i młodzików młodszych. Zmagania na hali trwały dwa dni i przyniosły sporo emocji. Płoccy podopieczni trenera Adama Załęskiego wykazali się dużą determinacją i zaangażowaniem. Znakomicie wystąpiła drużyna juniorów młodszych w składzie: Miłosz Kaim, Kamil Sokołowski oraz Michał i Maciej Gomoła, którzy ostatecznie wywalczyli brązowy medal. Jest to pierwszy medal tych zawodników na turnieju rangi mistrzowskiej. Gratulacje!!!

 

Images: DMP (2).jpg

 

 

ABMR
news: 20151114_173707.jpg

14 listopada 2015 roku w Warszawie odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona, którego organizatorem była Akademia Badmintona Roberta Mateusiaka – olimpijczyka z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu; Mistrza Europy (2012) w grze mieszanej. Udział w zawodach wzięła ośmioosobowa reprezentacja Klubu Sportowego Masovia .Płoccy sportowcy motywowani obecnością polskiego mistrza rywalizację w turnieju zakończyli z doskonałym wynikiem. W sumie zdobyli osiem medali. I tak w kategorii juniora młodszego złoty medal w grze deblowej wywalczyli Maciej i Michał Gomoła, srebro – Miłosz Kaim, zaś brąz Kamil Sokołowski, obaj z partnerami z innych klubów. Także brązowy krążek wywalczył Mikołaj Jastrzębski w grze mieszanej. Równie dobrze nasi juniorzy młodsi spisali się w grze pojedynczej, zdobywając srebrny (Miłosz Kaim) i brązowy medal ( Maciej Gomoła). Doskonałą grą popisały się także młodziczki Masovii, Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska, które w grze deblowej wywalczyły srebrny medal. Rywalizację w grze pojedynczej Laura ukończyła z brązowym medalem. I wreszcie najmłodsi zawodnicy Krzysztof Krajewski i Jakub Czapski. Startując w kategorii młodzika młodszego z równie dużym zaangażowaniem, jak starsi koledzy, wywalczyli srebrny medal w grze deblowej. Jednak cenniejszy od medali dla młodych sportowców okazał się uścisk ręki wręczającego je mistrza i olimpijczyka – Roberta Mateusiaka.
news: 20151114_183158.jpgnews: 20151114_190054.jpg

Wspierają nas

Polecamy