Poniedziałek, 24 Styczeń 2022
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
preferowany kontakt e-mail: klub@ksmasovia.pl

Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego w nowym roku!:)
Wczoraj odbył się ostatni trening w tym roku. Klub przygotował dla zawodników drobne upominki. Trening miał formę mini-turnieju, więc było dużo zabawy i radości. Dziękujemy Wam wszystkim za spędzony wspólny rok. Klub się rozrasta i jest nas coraz więcej, co niewątpliwie jest powodem do dumy i zadowolenia. Życzymy Wam i Waszym Rodzicom zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w nowym roku. Widzimy się na kortach już 4 stycznia 2022. Trzymajcie się. 🙂
Turniej "Aktywni Razem"
W dniu 13 listopada 2021 r. odbyły się zawody z cyklu turniejów "Aktywni Razem". Cykl ten jest współfinansowany przez Urząd Miasta Płocka i odbywa się już od kilku lat. Były nagrody, była rywalizacja, była walka, ale również uśmiech na twarzach uczestników i dobra zabawa, co jest niewątlpiwie najważniejsze.
Wyniki:
Chłopcy (U-13)
1. Bartosz Zasada
2. Jeremiasz Jagła
3. Bartosz Szymański

Chłopcy (U-9/11)
1. Leon Burda
2. Wojciech Kamiński
3. Jarosław Majchrzak

Dziewczęta (U-11)
1. Zuzanna Więcek
2. Anna Majchrzak
3. Milena Romanowska

Wszystkich uczestnikom gratulujemy i do zobaczenia na kolejnych zawodach. :)

Link do galerii zdjęć --------------------------> https://www.facebook.com/photo?fbid=325549546242641&set=pcb.325552189575710

Zapraszamy na drugi turniej z cyklu - "Aktywni razem"
Ponownie zapraszamy wszystkich chętnych na turniej badmintona "Aktywni razem". Będzie to drugi i ostatni turniej w tym roku organizowanym przez nasz klub. Zawody odbędą się 13.11.21r. (sobota) od godziny 9:00. Turniej rozegramy w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, ul. Królowej Jadwigi 4. Widzimy się w sobotę na korcie. :) Turniej jest dofinansowany ze środków miasta Płocka.
Wojtek i Sofia na turnieju "II Maraton Badmintona"
Dnia 7 listopada w podwarszawskim Józefosławiu rozegrany został turniej dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych, w którym wzięło udział ponad 200 dzieci. W II Maratonie Badmintona, bo tak nazywał się ten turniej, wzięły udział dzieci z naszego klubu – Sofia Hemid i Wojciech Kamiński. Był to pierwszy taki turniej dla naszych młodych zawodników. Sofia i Wojtek zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zajmując ostatecznie odpowiednio 9 i 5 miejsce. Warto dodać, że zawody odbywały się na kortach ośrodka, w którym na co dzień trenuje Kadra Narodowa Badmintona. W Lavo, bo tak nazywa się ośrodek, mieści się 12 kortów do gry w badmintona. Podczas zawodów dzieci miały dużo atrakcji w punktach animacji, oraz mogły zaobserwować grę kadrowiczów i trenerów Kadry Narodowej. My teraz wracamy do dalszych treningów, by w następnych zawodach nasze umiejętności były wyższe, niż na poprzednich. Krok po kroku, punkt po punkcie. 😉

Więcej informacji wraz ze zdjęciami pod linkiem ---------------> https://www.facebook.com/profile.php?id=100063627935578
Zapraszamy na turniej - "Aktywni razem"
Zapraszamy jeszcze raz wszystkich chętnych na turniej badmintona "Aktywni razem". Zawody odbędą się 25.09.21r. (sobota) od godziny 9:00. Turniej rozegramy w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, ul. Królowej Jadwigi 4. Widzimy się jutro na korcie. :) Turniej jest dofinansowany ze środków miasta Płocka.
Srebrny medal Mistrzostw Europy zachętą dla przyszłych badmintonistów.
W dniach 3-12 września nasz trener wraz z trenerem Jarosławem Suwałą, fizjoterapeutką Adą Lasotą i 11 zawodniczkami i zawodnikami Kadry Narodowej wziął udział w Mistrzostwach Europy do lat 17, które odbyły się w malowniczej miejscowości na Słowenii - Podčetrteku.

Okres ten był bardzo intensywny i pracowity zarówno dla trenerów, jak i zawodników. W turnieju drużynowym zabrakło niewiele, żeby zająć 1 miejsce w grupie i walczyć o medale. Minimalna porażka ze Szwecją 3:2 i ostatecznie 2 miejsce w grupie zakończyły marzenia o medalu w turnieju drużynowym.
W turnieju indywidualnym Joanna Podedworny zdobyła srebrny medal, co jest niesamowitym i świetnym wynikiem tej utalentowanej zawodniczki. Warto nadmienić, że prawie wszyscy kadrowicze doszli do 1/8 finału (najlepsza "16") w swoich grach, co należy uznać za również bardzo dobry wynik.

Korzystając z okazji chcielibyśmy zachęcić dzieci z klas 1-3 do spróbowania swoich sił w grze w badmintona w naszym klubie. Jeśli marzysz i w przyszłości chciałbyś  zostać członkiem Kadry Narodowej Badmintona i zdobywać medale jak Asia zapraszamy na pierwsze zajęcia. Więcej informacji:

mail: klub@ksmasovia.pl
telefon: 609-45-72-27

Images: ME.jpg

Images: ump.jpg
Magdalena Koba przywozi złoto i srebro z Mistrzostw Polski Seniorów!
W dniach 4-6 czerwca w Jaworznie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Nasz klub znakomicie reprezentowała Magdalena Koba, która ze Śląska przywiozła złoto i srebro!
Do Jaworzna zjechało się prawie 250 zawodników z różnych zakątków kraju, co już mogło wróżyć niesamowitą walkę o pozycje medalowe. Magda trafiła z formą idealnie, choć tydzień przed mistrzostwami podczas jednego z treningów stwierdziła z delikatną obawą, czy aby znakomita forma z treningu nie przyszła zbyt wcześnie i czy uda się ją utrzymać. Okazało się, że nasza zawodniczka formę utrzymała znakomicie zdobywając złoty krążek w grze mieszanej, oraz srebrny w grze podwójnej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje złoty medal w grze mieszanej, gdzie w parze z Krzysztofem Walendą (MKS Garwolin) Magda nie oddała swoim rywalom choćby seta. W grze podwójnej, gdzie partnerką naszej zawodniczki była doświadczona Dorota Danielak (KKS Ruch Piotrków Trybunalski) nasz debel w finale musiał uznać wyższość multimedalistce Mistrzostw Polski i Europy - Dorocie Grzejdak z Sianowa i Justynie Grzybek (Zielona Góra).

Zapraszamy amatorów na zajęcia!
W końcu wróciliśmy! :) Na pewno przez siedzenie w domu przybyło Wam kilka kilogramów. ;)  Pomożemy w ich zgubieniu! :) Zapraszamy amatorów na zajęcia badmintona. Spróbujcie, a sami przekonacie się, że to świetna dyscyplina sportowa.
Terminy zajęć dla amatorów:
Wtorek - 19:30-21:00
Piątek - 18:00-19:30

Więcej informacji pod numerem telefonu: 889-141-560

Nie zwlekajcie, przybywajcie! :)

Zajęcia są współfinansowane przez Urząd Miasta Płocka.

Images: zajecia.jpg
Smutna wiadomość - zmarł Dariusz Ambroziak
Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 7 maja 2021 r. odszedł nasz kolega -
długoletni zawodnik Klubu Sportowego Masovia Płock, 
wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, 
reprezentant Klubu w rozgrywkach ogólnopolskich, międzynarodowych oraz ligowych - Dariusz Ambroziak.
Dariusz pozostanie w naszej pamięci jako zawodnik oddany idei sportu i współzawodnictwa oraz dobry kolega. 
Zarząd Klubu Sportowego Masovia Płock, trenerzy, zawodnicy oraz cała społeczność klubu pragną złożyć najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie zmarłego.

1978 - 2021

Images: Darek Ambroziak.jpg
Ogłaszamy nabór uzupełniający!
Klub Sportowy Masovia Płock ogłasza nabór uzupełniający do sekcji badmintona. Nabór skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych (klasy I-III). Żeby zachęcić dzieci i ich rodziców podajemy poniżej kilka faktów na temat badmintona:
1. Moi Drodzy, jest to najszybsza dyscyplina sportowa na Świecie! I nie ma tu żadnej ściemy! Lotka uderzona przez najlepszych zawodników naszego globu osiąga zawrotną prędkość ponad 400 km/h!
2. Gra w badmintona wzmacnia mięśnie i poprawia sprawność fizyczną w wielu aspektach (wytrzymałość, szybość, zwrotność, skoczność, gibkość). Każde uderzenie w badmintonie angażuje wiele mięśni.
3. Gra w badmintona wzmacnia układ krwionośny, co powoduje zwiększenie wydolności organizmu.
4. Uprawianie tego sportu poprawia refleks oraz zdolności do koncentrowania się nad danym zadaniem. Cechy zdobyte podczas treningów badmintona przydają się w życiu codziennym.
5. Badminton jest sportem, który można uprawiać na każdym poziomie zaawansowania bez względu na poziom sprawności fizycznej. Daje on dużo radości już od samego początku.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu - 609457227


Pozdrawiamy i widzimy się na korcie :)

Images: gwiazdy.jpg
Wesołych Świąt! :)
Było dużo zabawy, uśmiechu i radości. Były również prezenty, upominki i ... słodycze. Ale na te ostatnie przymknijmy oko. ;) A to wszystko w ostatni treningoturniej ;) w tym roku. Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom naszego klubu za systematyczność i zaangażowanie w treningi przez cały rok. Mimo pandemii udało nam się trenować, przez co mogliśmy podnosić nasze umiejętności. Napewno dużo pracy przed nami, ale biorąc pod uwagę fakt, że jest nas coraz więcej, widzimy potencjał i zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby Klub, czyli tak naprawdę Wy, cały czas się rozwijał realizując kolejne cele.
Wszystkim zawodnikom, działaczom, rodzicom i całej płockiej społeczności badmintonowej życzymy zdrowych, wesołych świąt w rodzinnej atmosferze i wszystkiego dobrego w nowym roku.
P.S. Przez zaostrzenie obostrzeń widzimy się prawdopodobnie dopiero 19 stycznia.

Galeria zdjęć dostępna na funpage'u KLUBU - https://www.facebook.com/Klub-Sportowy-Masovia-1529842650637546

Images: gwiazdy.jpg


Wspierają nas

Polecamy