Sobota, 03 Grudnia 2022
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
preferowany kontakt e-mail: klub@ksmasovia.pl

Pracowity weekend dla naszych młodych badmintonistów.
Był to pracowity weekend dla naszych młodych zawodników. Od piątku do niedzieli czwórka badmintonistów KS Masovia Płock
(Gabriel Piskorski, Leon Burda, Wojciech Kamiński, Kacper Kosz) uczestniczyła w konsultacjach Kadry Wojewódzkiej.
Najważniejszymi elementami zgrupowania były testy sprawności fizycznej, jak również przegląd zawodników z różnych klubów Mazowsza pod kątem umiejętności technicznych. Po konsultacjach Gabryś został w Zielonce by uczestniczyć w turnieju - Otwarte Grand Prix Mazowsza. Uzyskał świetny wynik zajmując 2 miejsce w grze pojedynczej oraz 2 miejsce w grze podwójnej. Trójka pozostałych zawodników udała się do Józefosławia by rywalizować w III Badmintonowym Turnieju Dzieci i Młodzieży. Przy okazji tego turnieju, odbywały się jeszcze inne zawody, a łącznie na kortach zameldowało się prawie 400 zawodników, co jest świetnym wynikiem organizatorów. Do ośrodka w Lavo (gdzie trenuje Kadra Narodowa Badmintona) poza wymienionymi wyżej zawodnikami wybrała się duża grupa badmintonistów naszego klubu. Poniżej podaję rezultaty każdego z nich:
Wojciech Kamiński - 1 miejsca
Kacer Kosz - 4 miejsca
Leon Burda - odpadnięcie w fazie ćwierćfinału
Macie Sępiak - odpadnięcie w fazie grupowej po dwóch przegranych, lecz bardzo wyrównanych pojedynkach
Sandra Witkowska - wyjście z grupy po 3 zwycięstwach i odpadnięcie w 1/8 finału
Zuzanna Więcek - wyjście z grupy i odpadnięcie w fazie ćwierćfinału
Olgierd Byczek - wyjście z grupy i odpadnięcie w 1/8 finału
Franciszek Rajkowski - wyjście z grupy i odpadnięcie w 1/8 finału
Maja Jagacka - wygranie grupy i odpadnięcie w 1/8 finału
Maja Matlęga - odpadnięcie w fazie grupowej

Dodatkowo, ku naszej radości i zadowoleniu Kacper Kosz otrzymał nagrodę w postaci pucharu za "Najsympatyczniejszego zawodnika turnieju".
Domyślam się, że kapituła wybierająca tę nagrodę miała nie lada problem, bo w naszym klubie są sami sympatyczni i uśmiechnięci zawodnicy. :)

Images: Lavoooooooooooooo.jpg

Więcej zdjęć na --------------------> https://www.facebook.com/people/Klub-Sportowy-Masovia/100063627935578/
Kolejny udany weekend naszych zawodników na badmintonowych matach!
W niedzielę w podwarszawskiej Zielonce zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa  Mazowsza Seniorów, w których wzięło udział prawie 200 zawodników. Poza zawodnikami z Polski, wystąpili w turnieju badmintoniści z Ukrainy i Łotwy. Nasz klub reprezentowali Magdalena Koba, Adam Kosz oraz Adam Załęski i uzyskali bardzo dobre wyniki. Magda w parze z Anną Białasiewicz zajęła II miejsce w grze podwójnej oraz III miejsce w grze mieszanej w parze z Krzysztofem Walendą. Adam Kosz wywalczył III miejsce w grze pojedynczej oraz I miejsce w grze podwójnej, zaś Adam Załęski, stanął na najwyższym stopniu podium w grze podwójnej w parze z Adamem Koszem oraz w grze mieszanej w parze z Moniką Kowalczyk. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, na co wpływ mieli również badmintoniści z Ukrainy i Łotwy. Sporo pojedynków miało 3 setowy przebieg, co świadczy o wyrównanym poziomie mistrzostw. Nasi zawodnicy zbierają punkty do rankingu, by móc być rozstawianym na czerwcowych Mistrzostwach Polski, co z kolei powinno pomóc w drodze po medale na tej imprezie. Jednak najważniejszym celem na przyszły rok dla naszych zawodników jest start na Mistrzostwach Świata w Korei, które zaplanowane są na wrzesień. Byłaby to świetna okazja skonfrontowania swoich umiejętności z zawodnikami z całego Świata. Jak doskonale zdajecie sobie sprawę, Azja jest kolebką badmintona, więc uczestnictwo w tych zawodach byłoby spełnieniem marzeń i wspaniałą szansą rywalizacji z najlepszymi na Świecie. Droga jest dość daleka, bo poza aspektami sportowymi (które w tym momencie idą w dobrym kierunku) trzeba dysponować odpowiednim budżetem. Trzymamy kciuki za postawienie kropki nad "i" w obu tych tematach.
Wyniki naszych zawodników:
Magdalena Koba
Gra podwójna kobiet - II miejsce 🥈
Gra mieszana - III miejsce 🥉
Adam Kosz
Gra pojedyncza - III miejsce 🥉
Gra podwójna - I miejsce 🥇
Adam Załęski
Gra podwójna - I miejsce 🥇
Gra mieszana - I miejsce 🥇

Zdjęcia dostępne na naszym funpage ------------->
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063627935578
Udany weekend naszych zawodników podczas turnieju elity w Częstochowie!
Dwa tygodnie temu dla naszych piłkarzy Częstochowa nie była zbyt gościnna. Niektórzy z nas napewno pamiętają wynik, ale chyba nie ma sensu przypominać. 😉 W piątek badmintoniści naszego klubu pojechali na Turniej Elity do Częstochowy z okazji Święta Niepodległości. Biorąc pod uwagę wydarzenia sportowe z przed dwóch tygodni, można było mieć obawy przed wyjazdem do miasta znanego z klasztoru na Jasnej Górze. Oczywiście dyscypliny sportowe w ogóle ze sobą nie są powiązane, ale mimo wszystko dreszczyk emocji pozostał. 😉 Był to jednak bardzo udany turniej dla naszych zawodników, którzy przywożą z Częstochowy 6 medali! Warto podkreślić, że w Fabryce Badmintona (tam rozgrywany był turniej) z 5 rozegranych konkurencji wygraliśmy 3! Na pewno cieszy również fakt, że udało nam się wyjechać na ten turniej w tak szerokim składzie. Biorąc pod uwagę różnego rodzaju obowiązki poszczególnych zawodników, nie jest to w cale takie proste i oczywiste. Atmosfera była świetna, jak również poziom reprezentowany przez badmintonistów naszego klubu. Dziękujemy za wspaniały doping Magda Gronkiewicz 👏👏👏 Już pomału planujemy kolejne wyjazdy. Na pewno będziemy informować na bieżąco o naszych przyszłych działaniach. Trzymajcie się i spokojnego niedzielnego wieczoru życzymy.
Wyniki naszych zawodników:
Singiel męski:
Maciej Gomoła - 3 miejsce
Debel męski:
Maciej Gomoła / Michał Gomoła - 1 miejsce
Adam Kosz/Adam Załęski - 2 miejsce
Debel kobiet:
Monika Bieńkowska / Laura Gronkiewicz - 1 miejsce
Gra mieszana:
Michał Gomoła / Monika Bieńkowska - 1 miejsce
Maciej Gomoła / Laura Gronkiewicz - 3 miejsce

Zdjęcia dostępne na naszym funpage'u ------>
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063627935578
Wojtek wygrywa turniej w warszawskim Ursynowie!
W święto Dnia Niepodległości zawodnik naszego klubu - Wojciech Kamiński - wziął udział w warszawskim Ursynowie w Krajowym Turnieju Żaków, ostatecznie wygrywając te zawody. 👏👏🏸🏸🥳🥳 Cieszymy się z sukcesu naszego młodego badmintonisty, który zapewne niebawem będzie startował w kolejnych zawodach, by móc nabierać ważnego doświadczenia niezbędnego w rywalizacji  w późniejszych etapach jego sportowej przygody. Do zobaczenia na treningach w przyszłych tygodniu.

Images: Wojtulllllooooooooo.jpg
Zapraszamy na badmintonowy obóz dzieci i dorosłych.
Zapraszamy w imieniu Mazowieckiego Okręgowego Związku Badmintona na obóz sportowy w dniach 11-18.02.2023r.

Ceny detal 1890zł / osoba.
Podana cena będzie niższa dla zawodników, którzy są członkami Kadry Mazowsza o ok. 400zł (po uzyskaniu dofinansowania przez Mazowiecki Okręgowy Związek Badmintona).
Ilość osób, które będą mogły otrzymać dofinansowanie jest ograniczona.
Pozostałe informacje są zamieszczone na plakacie obozu i ulotce. Jeśli będą jakieś pytania, prosimy o kontakt.

Images: zimowy_oboz_badmintona_orneta2023_mozbad.jpg

Images: plakat_zimowy_oboz_badmintona_orneta2023.png
Świetna zabawa podczas drugiego turnieju z cyklu "Aktywni Razem"
W tym czasie, kiedy czwórka naszych młodych zawodników rywalizowała na Otwartych Grand Prix Warszawy , inni nasi podopieczni, wraz ze swoimi rodzicami toczyli wyrównane pojedynki podczas rodzinnego turnieju „Aktywni Razem”. Był to drugi turniej z tego cyklu organizowany przez nasz klub i finansowany ze środków Urzędu Miasta Płocka. Deble rodzinne podzieliliśmy na dwie grupy, gdzie rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli rywalizować z innymi o zbliżonym poziomie. Nie były tylko pary rodzinne, ale również nasze pary klubowe. W sumie to też nasza klubowa „rodzina”. 😉💪🏸 Wyniki poszczególnych meczów były sprawą drugorzędną, a na potwierdzenie tych słów napiszę, że każdy z uczestników otrzymał dyplom za zajęcie… I miejsca. 💪👏🥳 Były również nagrody. Mało tego, każdy z uczestników wyszedł z hali z jakimś podarunkiem. A o tym, co kto wygrał decydował nie wynik sportowy, a los. Kogo wylosowaliśmy pierwszego, podchodził do nagród i wybierał w pierwszej kolejności. Będziemy powtarzać takie turnieje, więc bądźcie czujni i w ciągłej formie sportowej. 😉🏸💪

Zdjęcia z turnieju dostępne na naszym funpage'u:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063627935578

Nasi młodzi badmintoniści na zawodach w Warszawie.
Dzisiaj nasi młodzi zawodnicy w składzie: Wojtek Kamiński, Gabriel Piskorski, Kacper Kosz i Leon Burda zameldowali się w Warszawie, żeby rywalizować w Otwartym Grand Prix Warszawy w Badmintonie. Jest to dla naszych badmintonistów początek rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim i niezbędny element w nabieraniu doświadczenia, które będzie procentować w kolejnych etapach ich badmintonowej drogi.
Gabriel po wygraniu swojej grupy dotarł do półfinału, gdzie po wyrównanym pojedynku musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Leon i Wojtek jeden mecz wygrali i jeden przegrali, natomiast Kacper przegrał oba mecze i cała trójka zakończyła turniej na fazie grupowej. Nie wynik jednak jest w tym momencie najważniejszy, a spokojny i systematyczny rozwój młodych zawodników w czym również ma pomóc rywalizacja na poziomie ogólnopolskim.
Wyniki naszych zawodników ———> https://pzbad.tournamentsoftware.com/.../f5c9d6bc.../Matches
Na pewno nie lada przeżyciem badmintonistów KS Masovia Płock było spotkanie na hali i wspólne zdjęcie z Przemysławem Wachą. Przemek jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich badmintonistów występując 4-krotnie na Igrzyskach Olimpijskich (Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012, Rio 2016).

Images: waaaaaaaaaszek.jpeg
Zapraszamy na drugi turniej z cyklu „Aktywni Razem”

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na drugi turniej badmintona "Aktywni Razem". Rywalizować będziemy w parach deblowy składających się z trenującego dziecka i członka jego rodziny. Taty, mamy, brata, babci, wujka. 🏸😉💪 Jest to cykl turniejów organizowanych przez nasz klub i finansowanych przez Urząd Miasta Płocka.

Kiedy - 22 października (sobota) o godz. 9:00

Gdzie - Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Królowej Jadwigi 4

ZGŁOSZENIA!

Zgłoszenia będą przyjmowane do piątku (21.10) do godz. 20:00. Forma zgłoszenia - SMS na numer 609457227.

Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia na korcie.

Świetna zabawa podczas turnieju "Aktywni Razem".
W dniu 24.09.2022 nasz klub ze środków Urzędu Miasta Płocka zorganizował turniej dla dzieci i młodzieży „Aktywni Razem”. W zawodach poza dziećmi z naszego klubu udział wzięli inni zawodnicy z Płocka i okolic, w tym z MDK Płock, UKS Serw Sierpc oraz UKS Leonium Sierpc. Frekwencja dopisała, bo w sobotni poranek na hali przy ulicy Królowej Jadwigi w Płocku zjawiło się ponad 40 chłopców i dziewcząt, chcących pobiegać za lotką i porywalizować z innymi zawodnikami. Głównym celem zawodów była dobra zabawa i spędzenie aktywnie wolnego czasu. Miło nam było patrzeć, jak dużo rodziców przyszło wspierać swoje pociechy. Tym bardziej trzeba docenić ten fakt, gdyż niekoniecznie szczytem marzeń mamy i taty w wolny sobotni poranek było przebywanie w hali sportowej. 😉
Jak to na zawodach sportowych bywa, byli zwycięzcy, jak i przegrani, chociaż podkreślę to z całą stanowczością, nie wynik sportowy był tutaj najważniejszy. Oczywiście gratulujemy zwycięzcom, ale również wszystkim uczestnikom za przybycie i chęć rywalizacji. Wiem, że może to zabrzmieć kurtuazyjnie, ale naprawdę uważamy, że wszyscy jesteście zwycięzcami. W obecnych czasach, gdzie aktywność fizyczna dzieci i młodzieży drastycznie spada, Wy przyszliście na halę, z własnej nieprzymuszonej woli by móc pograć w badmintona. Tym sposobem wygraliście z większością swoich kolegów i koleżanek, którzy w ten dzień woleli usiąść przy komputerze, tablecie, smartfonie, itp., a aktywność fizyczna sprowadzała się u nich do pracy kciukiem.
Dziękuję bardzo za pomoc rodzicom, starszym zawodnikom, którzy już pomału stają się również trenerami i ich znajomym, którzy przyszli pomóc w organizacji turnieju. Do zobaczenia następnym razem. Poniżej podaję wyniki poszczególnych kategorii:
Junior Młodszy  (Chłopcy)
1. Kajetan Żmijewski (UKS Leonium Sierpc)
2. Maciej Sępiak (KS Masovia Płock)
3. Jeremiasz Jagła (KS Masovia Płock)
Junior Młodszy (Dziewczęta)
1. Maja Kilanowska (UKS Leonium Sierpc)
2. Zuzanna Kwiecień (UKS Leonium Sierpc)
3. Zyta Tomasik (UKS Leonium Sierpc)
Młodzik (Chłopcy)
1. Kamil Perzyński (UKS Serw Sierpc)
2. Gabriel Piskorski (KS Masovia Płock)
3. Gabriel Dul (KS Masovia Płock)
Młodzik (Dziewczęta)
1. Sandra Witkowska (KS Masovia Płock)
2. Zuzanna Więcek (KS Masovia Płock)
3. Maria Kędzierska (UKS Serw Sierpc)
Młodzik Młodszy (Chłopcy)
1. Leon Burda (KS Masovia Płock)
2. Kacper Kosz (KS Masovia Płock)
3. Wojciech Kamiński (KS Masovia Płock)
Młodzik Młodszy (Dziewczęta)
1. Zuzanna Zielińska (UKS Serw Sierpc)
2. Sofia Hemid (KS Masovia Płock)
3. Barbara Perzyńska (UKS Serw Sierpc)
Żacy (Chłopcy)
1. Tymon Matusia (MDK Płock)
Żacy (Dziewczęta)
1. Maja Jagacka (KS Masovia Płock)
2. Alicja Flaczyńska (MDK Płock)
3. Anna Malik (MDK Płock)

Images: ump.jpg

Images: Aaaaktywniiii Razm.JPG
Zapraszamy dzieci i młodzież na turniej - Aktywni Razem!
Zapraszamy dzieci i młodzież z Płocka na turniej badmintona "Aktywni Razem". Jest to cykl turniejów organizowanych przez nasz klub i finansowanych przez Urząd Miasta Płocka.

Kiedy - 24 września o godz. 9:00
Gdzie - Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Królowej Jadwigi 4

Kategorie wiekowe
Żacy (2013 i młodsi) - dziewczęta i chłopca
Młodzik Młodszy (2011-2012) - dziewczęta i chłopcy
Młodzik (2008-2010) - dziewczęta i chłopcy
Junior Młodszy (2006-2007) - dziewczęta i chłopcy

ZGŁOSZENIA!
Zgłoszenia będą przyjmowane do czwartku (22.09) do godz. 20:00. Forma zgłoszenia - SMS na numer 609457227 w treści "Imię i nazwisko dziecka + kategoria wiekowa"

Niezgłoszone dziecko nie weźmie udziału w turnieju.
Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia na korcie.

Images: ump.jpg
Nabór do sekcji badmintona dzieci z klas I-III! :)
Ogłaszamy nabór dla dzieci z klas I-III!
Klub Sportowy Masovia Płock ogłasza nabór do sekcji badmintona. Nabór skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych (klasy I-III). Żeby zachęcić dzieci i ich rodziców podajemy poniżej (jeszcze raz ;)) kilka faktów na temat badmintona:
1. Moi Drodzy, jest to najszybsza dyscyplina sportowa na Świecie! I nie ma tu żadnej ściemy! Lotka uderzona przez najlepszych zawodników naszego globu osiąga zawrotną prędkość ponad 400 km/h!
2. Gra w badmintona wzmacnia mięśnie i poprawia sprawność fizyczną w wielu aspektach (wytrzymałość, szybkość, zwrotność, skoczność, gibkość, itp.). Każde uderzenie w badmintonie angażuje wiele mięśni.
3. Gra w badmintona wzmacnia układ krwionośny, co powoduje zwiększenie wydolności organizmu.
4. Uprawianie tego sportu poprawia refleks oraz zdolności do koncentrowania się nad danym zadaniem. Cechy zdobyte podczas treningów badmintona przydają się w życiu codziennym.
5. Badminton jest sportem, który można uprawiać na każdym poziomie zaawansowania bez względu na poziom sprawności fizycznej. Daje on dużo radości już od samego początku.
6. Jest to dyscyplina sportowa obecna na Igrzyskach Olimpijskich od 1992 r.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu.
telefon - 609457227
mail - klub@ksmasovia.pl
Pozdrawiamy i widzimy się na korcie 🙂

Images: ump.jpg


Wspierają nas

Polecamy